Bangkok

Je to tady, naše plány se stávají skutečnosti. Sedíme na letišti v Praze jen s malým batohem, který váží cca 9kg. V pase jednosměrný ticket do Bangkoku. V ruce „Bohemka“ a v hlavě? Jen plno otazníku…?

Bangkok, bydlíme kousíček od turistického centra ulice Khao San Road. Hodíme věci na pokoj a vyrážíme hladový do ulic. Po pár metrech chůze jsme splavený, že by to chtělo delší sprchu.  Vyhladovělý po cestě skočíme do první „pěkné“ restaurace a dáváme oběd. Jáj, jak jsme hloupý, předražená turistická putyka.

Khao San Road.

To nám ale došlo později, v prvních momentech jsme si libovali, jak jsme to dobře našli a najedli se. Splavený, jak když bychom vylezli z moře navštěvujeme Grand Palace. Po návratu na pokoj upadáme do spánkového koma, ze kterého se probouzíme po 14h.

Wat Pho.

V dalších dnech je nám sice líp, ale stejnak. Sandry nejpoužívanější slovní spojení se stalo “to je horko“ říká to snad každou minutu. Běháme po Bangkoku a za dva dny stihneme navštívit skoro vše, co se dá. China Town, Wat Pho, Wat Arun, Golden Mountain, Floating Market, Metal Castle.

Wat Arun.

China Town.

Floating market.

Wat Arun.

Metal Castle.

Zkoušíme i parodii na film Pařba v Bangkoku, když dáváme pár Bucket „kyblík“ drinků v Khao San Road. Kocovinu jsme měli skoro stejnou :)

Bangkok Tuk Tuk.

Nejlepší podívanou byl ale stejnak západ slunce na Golden Mountain a Metal Castle, ale asi to bylo i tím, že tam bylo nejmíň turistů. Je to super, procházet se sám po tak ohromném a nově zrekonstruovaném chrámu, kde se na konci prohlídky naskytne nádherný výhled na město.

Golden Mountain.

Za těch pár dnů v Bangkoku se nám zvedl průměr nachozených kilometrů denně asi o 300%. Jsme ready vyrazit do Myamaru. Teda mysleli jsme si, že jsme……